Gözümden ve Gözlemden Okulum Poster Sergisi

26 Ara

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Anabilim Dalı’nın ‘Okul Deneyimi Dersi’ kapsamında düzenlediği “Gözümden ve Gözlemden Okulum” adlı poster sergisi, Eğitim Fakültesi’nde gerçekleştirildi.

Kurdele kesimi ile başlayan programda Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kahraman Çatı, düzenlenen stantları gezerek yetkili öğrencilerden yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Öğrencilerimizin yaptığı çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Çatı, etkinliğin herkes için hayırlı olması temennisinde bulunarak, emeği geçen öğretim üyelerine ve öğrencilere teşekkür etti.

Fen Bilgisi Öğretmenliği 4. sınıfında eğitim gören 44 öğrencimiz ‘Okul Deneyimi’ dersi kapsamında 14 hafta boyunca ilimizdeki okullara giderek eğitim öğretim çalışmalarını inceledi. Öğrencilerimiz, ders izleme süresince yaptıkları gözlemleri posterlere aktararak etkinliğe gelen Üniversitemiz mensuplarıyla ve katılımcılarla paylaştı. Poster sergisi etkinliğinde; derslere öğrencilerin katılımını sağlamak, daha etkili ve verimli ders anlatımı için kullanılacak yöntem ve materyaller de sergilendi.

Şehrimizdeki orta öğretim öğrencilerinin de katılım gösterdiği etkinliği, Üniversitemiz Öğretim Üyeleri; Doç. Dr. Sedat Karaçam, Doç. Dr. Murat Genç, Yrd. Doç. Dr. Volkan Bilir, Yrd. Doç. Dr. Ö. Seyfettin Sevinç, Yrd. Doç. Dr. H. Özge Arslan, Yrd. Doç. Dr. Şahin Danışman, ve Yrd. Doç. Dr. Hatice Kübra Güler koordine etti.