Özel Eğitim Sınıfı Öğrencilerinin Üniversite Hayali

15 Mar

Üniversitemiz Özel Eğitim Sınıfı Öğrencilerinin Üniversite Hayalini Gerçekleştirdi

Beyciler Ortaokulu Özel Eğitim 6. sınıf öğrencileri, bir günlüğüne Üniversitemiz öğrencisi olarak en çok arzuladıkları üniversiteli olma hayalini gerçekleştirdi.

Öğrencilerinin yoğun isteklerine duyarsız kalamayan Özel Eğitim Öğretmenleri Büşra Buse Arat ve İmran Çelik, öğrencileri ile birlikte, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Özel Eğitim Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Fidan Özbey’in davetlisi olarak Üniversitemizi ziyaret etti.

Eğitim Fakültesi Dekanlık makamında Dr. Öğr. Üyesi Fidan Özbey tarafından karşılanan öğrenciler, Özbey’e çiçek hediye ettiler. Misafir öğrencilerin merak ettiği konular hakkında açıklamalar yapan Fidan Özbey, zihinsel engelli öğrencilere Üniversitemizi tanıtan materyaller ve hediyeler verdi.

Arş. Gör. Muhammed Bahtiyar eşliğinde, Üniversitemiz Orman Fakültesi’nde yer alan Herbaryum ve Doldurulmuş Hayvan Müzesini gezen öğrenciler, burada Orman Fakültesi Öğretim Görevlisi Serdar Aslan tarafından bilgilendirildi.

Öğle yemeğini de Üniversitemiz öğrencileriyle birlikte yiyen Beyciler Ortaokulu Özel Eğitim 6. sınıfı öğrencileri, yemekten sonra Dr. Öğr. Üyesi Fidan Özbey’in “İlköğretimde Kaynaştırma” dersine girerek bir günlüğüne de olsa üniversiteli olma mutluluğunu yaşadı.