DİKİLİ BİR AĞACI OLSUN

17 Haz

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü 1. sınıf öğrencileri, “Dikili Bir Ağacın Olsun” projesi ile 100 fidanı toprakla buluşturarak örnek bir sosyal sorumluluk faaliyeti gerçekleştirdi.

Eğitim Fakültesi Sınıf Eğitimi Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Ecevit yürütücülüğünde, Çevre Eğitimi dersi final projesi kapsamında öğrencilerimiz diktikleri fidanlarla geleceğe nefes oldu.

Bir ağaç dikmenin, binlerce hayat vermek olduğunun bilinciyle, kendilerine ve doğaya müthiş bir armağan bırakan 65 öğrencimiz, 100 adet fidanın toprakla buluşmasına vesile oldu. Kendilerine sunulan iki alternatif doğrultusunda imkanı olan öğrencilerimiz, yaşadıkları çevreye kendi elleriyle fidanlarını diktiler, imkanı olmayan öğrencilerimiz ise TEMA veya Orman Bakanlığı aracılıyla 1 ila 3 adet fidandan oluşan bağışta bulundular.

Öğretmen adayı olan öğrencilerimizin bu süreci yaşayarak deneyimlemelerini amaçladıklarını belirten Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Ecevit, bu faaliyetlerle farkındalık ve alışkanlık oluşturarak öğretmen olduklarında kendi öğrencilerini bu tarz etkinliklerle buluşturmalarını hedeflediklerini ifade etti. Öğrencilerimiz ise bu etkinlikle doğanın kıymetini bir kez daha anladıklarını ve anlamlı bir deneyim yaşadıklarını dile getirerek emeği olan herkese teşekkürlerini iletti.